talerz pro omnis catering zdrowe żywienie w placówce

4 powody, dla których warto zainwestować w zdrowe żywienie w placówce

Zdrowe jedzenie to inwestycja w przyszłość naszych podopiecznych

Każdy rodzic chce, aby ich dziecko rozwijało się prawidłowo i miało zdrową przyszłość. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest odżywianie. Dzieci potrzebują odpowiedniej ilości składników odżywczych, witamin i minerałów, aby ich organizmy mogły rozwijać się prawidłowo. Dlatego tak ważne jest, aby składać im zdrowe posiłki, bogate w warzywa, owoce, białka i węglowodany złożone. Talerz Pro Omnis współpracuje z dietetykiem klinicznym, który układa diety pod kątem potrzeb żywieniowych oraz zaleceń Ministra Zdrowia.

Dobre odżywianie - dobry start w dorosłość

Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Właśnie dlatego warto zwracać szczególną uwagę na to, co jemy już od najmłodszych lat. Dzieci, które od najmłodszych lat jedzą zdrowo, mają większe szanse na zachowanie prawidłowej masy ciała, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, a także mniejsze ryzyko chorób. To ważne, by w każdym posiłku znajdowało się co najmniej jedno warzywo lub owoc. To dobre nawyki na całe życie.

talerz pro omnis catering zdrowe żywienie w placówce

Każdy posiłek to szansa na zadbanie o zdrowie podopiecznych

Nie zawsze jest łatwo zachęcić dzieci do jedzenia warzyw czy owoców. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o różnorodność dań i wprowadzać nowe smaki do diety dziecka. To pozwoli na urozmaicenie posiłków i zwiększenie szansy na zdobycie przez organizm wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Warto podawać warzywa pod różnymi postaciami, musów, past lub w sosach.

Nie oszczędzaj na jakości jedzenia - inwestuj w zdrowie i potrzeby Twojego dziecka

Wiele osób oszczędza na jedzeniu, co często przekłada się na jakość posiłków. Niestety, takie podejście ma negatywny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka. Dlatego warto sięgnąć po produkty wysokiej jakości, które dostarczą organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Taka inwestycja przyniesie korzyści w postaci zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego współpracujemy z lokalnymi dostawcami i przygotowujemy nasze dania z najlepszych składników.