Przyjdź na piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych- Zapraszamy na pierogi :)

Przyjdź na piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych- Zapraszamy na pierogi 🙂

Bydgoskie organizacje pozarządowe zaprezentują się 11 czerwca na Wyspie Młyńskiej. To okazja do tego, aby przyjrzeć się działalności trzeciego sektora w naszym mieście i…do niego dołączyć.

To już II edycja Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych, który w tym roku odbędzie się 11 czerwca na Wyspie Młyńskiej.

Będzie to szczególne wydarzenie zarówno dla organizacji działających w III sektorze w Bydgoszczy, jak i dla mieszkańców miasta. Ideą Pikniku jest popularyzowanie i zachęcanie do aktywności społecznej. Dla organizacji pozarządowych będzie to świetna okazja do zaprezentowania siebie, zintegrowania z mieszkańcami, zachęcenia ich do uczestnictwa w prowadzonych przez siebie akcjach, zaproszenia do wspierania bydgoskich organizacji pozarządowych, m.in. poprzez przekazywanie 1% podatku lub darowizn.

Bydgoszczanie będą mieli możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia z rodziną wśród wielu atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych, seniorów, harcerzy, wolontariuszy i jednostek miejskich.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in.:  pokazy i prezentacje bydgoskich organizacji pozarządowych, strefa harcerza, strefa zabaw dla dzieci, strefa służb mundurowych, strefa Seniora i IX Przemarsz Kapeluszowy oraz V Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.